Divadlo Broadway je moderní třípodlažní divadlo, které vzniklo z bývalého kina v suterénu pod pasáží Broadway stejnojmenného paláce mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná. Jedna z největších funkcionalistických novostaveb na pražském Starém Městě vyrostla na místě starších domů v letech 1936–1938 podle projektu Bohumíra Kozáka (1885–1978) a Antonína Černého (1896–1976).
Palác si postavily italské pojišťovny Assicurazioni Generali a Moldavia Generali a v paláci před válkou sídlila i československá pobočka firmy Metro Goldwyn Mayer. Na svou dobu se jednalo o velkolepé dílo. Jiří Hilmera (1925-2009) český historik umění, specializovaný na divadelní architekturu a scénografii popsal prostory kinosálu Brodway jako prostor „anachronicky protažených proporcí s čelně směřovanými lóžemi v pozadí parteru, ale na balkónových ramenech znovu s lóžemi příčně orientovanými a dovedenými až do těsné blízkosti k bočním okrajům promítacího plátna. Je to snad poslední z pražských kinosálů, kde se ještě (už v době plného rozšíření zvukového filmu) projektovalo orchestřiště.“
Nadstandardní bylo ostatně i další původní vybavení kina. V jeho hledišti byla instalována luxusní kožená křesla, teplovzdušné vytápění a zařízení pro nedoslýchavé. Kino mělo nejmodernější projekční a zvukové zařízení.
V roce 1941 se kino přejmenovalo na UFA-Viktoria a mělo připomínat vítězné bitvy říšských vojsk. Po skončení války se kurs otočil a kino dostalo jméno Sevastopol. V roce 1957 se stalo předpremiérovým kinem a v 80 letech bylo nejnavštěvovanější v Praze.
Společnost Divadlo Broadway, a.s. bývalé kino v roce 2001 zcela zrekonstruovala a vybudovala zde moderní, třípodlažní Divadlo Broadway. Architektem sálu a jeviště, ve kterém jsou umístěny tmavě modře zbarvené sedačky doplněné prvky z tmavého dřeva se stal Jaromír Pizinger.
Palác Broadway tvoří dvě šestipatrová křídla v uličních frontách, které od dalšího křídla uprostřed parcely oddělují dva dvory. Všechny části spojuje uvnitř lomená pasáž s prosklenými báněmi zastřešujícími dvory. Pod celým komplexem se nacházejí tři suterénní podlaží s velkým prostorem divadla pod oběma dvory a středním křídlem. V koridoru pasáže se zachovalo původní kovové rámování výkladců a kovové dveře obchodů i kina. Architekti sem vložili tři protáhlé ostrůvky s domovními schodišti a pokladnou divadla.
Po schodištích se sestupuje nejprve do úrovně balkónu v prvním suterénu. V navazujících prostorách prvního suterénu jsou umístěny provozní místnosti a bar. Parter sálu je v úrovni druhého suterénu.
Obdélné hlediště má vzadu zaoblené rohy a ze tří stran je obklopuje půlkruhově zakončený široký kuloár se šatnami. Hlediště je shora kryté segmentovou skořepinovou klenbou s vpadlými obdélnými poli (původně prosklená s horním osvětlením) a stěny sálu rytmizují pilíře železobetonové konstrukce. Na stoupající podlaze je ve 26 řadách 594 sedadel. Původní řada čelních lóží pod balkónem byla zrušena. Do hlediště se vstupuje čtveřicemi dveří po obou stranách sálu.
Okolo sálu obíhá balkón, u zadní stěny se sedmi řadami sedadel.
Jeviště má tvar lichoběžníku a rozměry cca 13 (šířka forbíny)×11 m. Jsou na něm umístěny tři zdvihací stoly orchestřiště a dvě točny s regulovaným chodem: vnitřní točna o poloměru 2,15 m je s propadlem, vnější točna o poloměru 3,25 m vytváří tzv. mezikruží s možností synchronizovaného chodu s vnitřní točnou. V navazujících prostorách jsou po rekonstrukci umístěny provozní prostory – šatny, maskérna, garderoba apod. Další technické zázemí je umístěno ve třetím suterénu.
Součástí pražského Paláce Broadway je i pasáž Broadway / v původním stavu a stále moderní /, která spojuje ulici Na Příkopě s ulicí Celetnou. V pasáži je umístěn hlavní vchod do Divadla Broadway a pokladna pro předprodej vstupenek. Palác Sevastopol je zapsán v seznamu objektů památkově chráněných.